06341/ 141347-0 info@pricura.de

Descrierea postului Personal de îngrijire

„În centrul tuturor reflectărilor noastre se află omul“ Obiectivul nostru este să oferim consiliere, îndrumare și sprijin oamenilor care caută ajutor. Aveți deja experiență în domeniul asistenței și îngrijirii oamenilor în vârstă? Aveți o atitudine pozitivă pentru munca cu oameni care necesită îngrijire?

ATUNCI APLICAȚI LA NOI!

În calitate de angajator german, vă oferim:

  • Un contract de muncă german legal pe bază de angajat
  • Plata în conformitate cu salariul minim german pentru îngrijire
  • Plata suplimentară pentru munca prestată în zilele de duminică sau de sărbătoare
  • Plăți de bonus-uri de până la 450 € net pe lângă salariul obișnuit.
  • Plăți de bonus-uri pentru intermedierea altui personal de îngrijire
  • Înregistrare la o societate de asigurare de sănătate germană
  •  Înregistrare la Fondul de pensii din Germania (După 5 ani de lucru, aveţi dreptul la pensie germană)
  • Asigurare de protecție în cazul accidentelor
  • Asigurare de răspundere civilă obligatorie
  • Alegerea liberă a duratei timpului dvs. de lucru
  • Locuri de muncă specifice pe baza experienței dvs.
  • Informare exactă despre locul de muncă și sarcinile viitoare
  • Instruire de 1-2 zile din partea personalului de îndrumare, la faţa locului
  • Instruiri efectuate de specialiștii noștri examinați, la faţa locului
  • Certificarea ca personal de îngrijire conform pricura®
  • Plată de bonus după obţinerea certificării
  • Rambursarea cheltuielilor de deplasare
  • Serviciu de transport propriu al firmei
  • Organizarea călătoriei dvs. din România până în Germania și înapoi
  • La fiecare două săptămâni, vizite de discuții, la faţa locului
  • Disponibilitate 24 de ore pentru întrebări sau probleme

Profilul dumneavoastră de cerinţe

  • Bune cunoștințe de limbă germană și disponibilitatea de a le extinde
  • Experiență în domeniul asistenței și îngrijirii persoanelor în vârstă și care necesită îngrijire
  • Experiență în diverse domenii de boală, ca de exemplu, demența, diabetul, accidentul vascular cerebral, Parkinson etc.
  • Cunoștințe în domeniul economiei domestice și al igienei alimentare (gătit, curățenie, spălat, călcat)
  • Atitudine pozitivă față de lucrul cu oamenii în vârstă și care necesită îngrijire
  • Plăcerea de a comunica și disponibilitatea de a vă asuma răspunderea
  • Echilibru și răbdare
  • Capacitate de organizare